U sjećanje na nastavnika Dragu Martinaca

Autor: SANJA GLIBO, 2. 6. 2016.

Dana 8. svibnja 2016. napustio nas je naš dragi kolega, nastavnik Drago Martinac. Rođen je 22. kolovoza 1968. godine u Sisku. Završio je Fakultet strojarstva i brodogradnje u Zagrebu te stekao zvanje diplomirani inženjer strojarstva. U našoj je školi  bio nastavnik stručnih predmeta od 1996. do 2005. godine  kada preuzima dužnost pročelnika Upravnog odjela za infrastrukturu i komunalne poslove Sisačko-moslavačke županije. Nakon toga imenovan je zamjenikom gradonačelnika grada Siska. U školu se vraća 2012. godine te nastavlja obavljati nastavnički posao. S ljubavlju je poučavao generacije učenika , prenosio im znanja, odgajao ih.

Dijelio je s nama dane i godine kraj Kupe, u našoj školi, s našim učenicima.  Bile su to lijepe godine u koje je on donosio radost i vedrinu. Nas, kolege i prijatelje, uvijek je znao nasmijati. U njegovoj blizini nije bilo tmurnih dana. Uvijek ćemo pamtiti njegovu snagu, borbenost, dobrotu i poštenje.

Dragi prijatelju, bez tebe ova škola nikad neće biti ista.

Ali  dođe vrijeme kad čovjek „račun si završit mora“. A ti, Drago, mirno počivaj jer  „poštenjak,  čovjek  na zemlji si bio, bio si svoj!“

Ostat ćeš zauvijek u našim mislima i našim srcima.

Doviđenja dragi, doviđenja

Doviđenja, dragi, doviđenja;
ti mi, prijatelju, jednom bješe sve.
Urečen rastanak bez našeg htijenja
obećava i sastanak, zar ne?

Doviđenja, dragi, bez ruke, bez slova,
nemoj da ti bol obrve povije
umrijeti nije ništa na ovom svijetu nova,
al ni živjeti baš nije novije.

Sergej Aleksandrovič Jesenjin