Razmjena udžbenika

Autor: Administrator , 24. 7. 2009.

Pozivamo učenike i roditelje na razmjenu udžbenika koja će se održati 31.08.2009. od 9 do 11 sati.

Više:

Dopis Agencije za odgoj i obrazovanje

KLASA: 602-01/09-01/0150
URBROJ: 561/1-09-1
Zagreb, 22. srpnja 2009.

RAVNATELJICAMA I RAVNATELJIMA
OSNOVNIH I SREDNJIH ŠKOLA

ŠKOLSKIM ODBORIMA

UČITELJIMA I NASTAVNICIMA

ŽUPANIJAMA I GRADOVIMA – OSNIVAČIMA

s v i m a –
Poštovani,
Zakonom o izmjenama i dopunama Zakona o udžbenicima za osnovnu i srednju školu (Narodne novine, broj 86/09) izmijenjene su odredbe Zakona na način da se sredstva za nabavku udžbenika i drugih nastavnih sredstava više ne osiguravajuju u državnom proračunu.
Molimo vas da zajedničkom suradnjom i naporima pronađemo bezbolniji način rješavanja nastale situacije kako bi roditelji koji to žele mogli najjednostavnije priskrbiti udžbenike za svoju djecu.
S toga preporučujemo da sa svih gore istaknutih adresa uputimo poziv učenicima i roditeljima da uščuvane i uporabljive udžbenike međusobno razmijene do 30. kolovoza 2009. godine. Razmjena udžbenika trebala bi se odvijati na temelju popisa odabira udžbenika koje će škole istaknuti na vidljivom mjestu u školi ili na svojim internetskim stranicama, odnosno na www.skole.hr , i to najkasnije do 16. kolovoza 2009. godine. Svim učenicima i roditeljima koji će to učiniti preporučujemo da prvog dana nove školske godine prijave svojim razrednicima kojem su učeniku i iz koje škole darovali svoje udžbenike.
Ujedno predlažemo da škole pozovu roditelje odnosno učenike da preostale nerazmijenjene udžbenike od 30. kolovoza 2009. godine dostave u svoje matične škole kako bi se mogli preraspodijeliti onim učenicima koji neće biti u prilici nabaviti nove udžbenike.
Pozivamo ravnatelje škola da zamole učitelje, nastavnike i sve druge zaposlenike škole da se solidarno uključe u akciju raspodjele udžbenika. Predlažemo da se ovome pridruže i roditelji, predstavnici školskih tijela (Vijeće roditelja, Vijeće učenika i Školski odbor) i predstavnici lokalne vlasti.
Unaprijed zahvaljujemo svima koji će sudjelovati u tome i dati svoj veliki doprinos solidariziranja u ovoj teškoj gospodarskoj situaciji.

S poštovanjem,

RAVNATELJ
v. r. Vinko Filipović, prof.