Akcija Sigurniji Internet za djecu

Autor: Administrator , 2. 3. 2011.

Akcija Sigurniji Internet za djecu

Učenici prvih i drugih razreda naše škole ove godine su se prvi put pridružili obilježavanju – Dana sigurnijeg interneta, 8. veljače 2011.

Na satovima računalstva razgovaralo se o opasnostima i lošim iskustvima koja djeca mogu doživjeti na internetu s naglaskom na korištenju Facebooka.

Rezultat vrlo zanimljivih diskusija koje su se vodile na satovima možete vidjeti na jednom od panoa škole.

U sklopu akcije je pokrenut i blog, a čast da napišu prvi blog na stanicama naše škole pripala je Mariji Barić i Domagoj Kefurtu, učenicima 2a. Marija je napravila i prezentaciju koju smo iskoristili za pano.

Vrlo maštovit plakat izradio je učenik Tomislav Hubelić također iz 2a.

(Snježana Matić)

Učenici 1.b  razreda također su izradili su plakat na temu ovogodišnjeg Dana sigurnijeg interneta: Virtualni životi u kojem su predstavili svoja razmišljanja vezana uz ovu temu, naglasili pravila kojih bi se učenici trebali pridržavati kod korištenja internetom. Tekstove su popratili zanimljivim ilustracijama. Diskutirali smo o mogućim opasnostima na internetu i kako ih izbjeći.

Učenici 1.f Manuela Horvat, Domagoj Sanković i učenik 1. b Luka Banjac su sudjelovali u projektu koji se nalazio  na portalu Suradnici u učenju. Izradili su prekrasne prezentacije na temu sigurnijeg interneta koje će biti objavljene na tom portalu.

(Terezija Kovačić)