Izvješće sa sastanka Vijeća učenika

Autor: Snježana Matić, 14. 1. 2010.

Dana, 13. siječnja 2010. u 13. 30 održan je sastanak Vijeća učenika povodom prekida nastave zbog izvanrednih uvjeta nastalih u Školi. Sastanku su nazočili predstavnici učenika iz 18 razrednih odjeljenja. Raspravljalo se o razlozima prekida nastave i uvjetima rada u školi. Svima je poznato da su uvjeti rada vrlo loši jer svakodnevno provodimo vrijeme u prostoru Škole, a prodiranjem vode u Školu uvjeti rada postali su nemogući.

Vijeće učenika jednoglasno je donijelo slijedeće zaključke:

1. Prekid nastave smatramo potpuno opravdanim i podržavamo naše nastavnike  i djelatnike Škole koji su zajedno s nama i do sada radili i boravili u neprimjerenim uvjetima. Ovim prekidom nastave poslali su nam poruku da im je naša sigurnost na prvom mjestu.
  2. Spremni smo se i sami organizirati i javno istupiti ukoliko nam se hitno ne normaliziraju uvjeti pohađanja nastave.
  3. Od nadležnih institucija želimo odgovor na pitanje – kada će započeti gradnja nove Obrtničke škole?

Vijeće učenika:

Karlo Kukurić,  predsjednik Vijeća učenika