Erazmus projekt - Train, Work and Succeed in Europe

Autor: ivanka klarić, 24. 2. 2020.

Naša škola sudjeluje kao partner u ovom projektu uz nositelje projekta iz Njemačke i ostale partnere iz Turske, Španjolske i Portugala. Nakon prvog sastanka u gradu Schwandorfu u Njemačkoj, održan je drugi sastanak u Turskoj, gradu Samsunu na obali Crnog mora. Našu školu ponovno su predstavljali učenici Rea Blažević (2.c) i Filip Kozić (3.a) te Sanja Tomašinec – koordinatorica projekta, Ivanka Klarić – nastavnica.

Domaćin posjeta bila je škola za darovite učenike (osnovna i srednja škola) Samsun Rotary Kulübü Bilim ve Sanat Merkezi. Učenici su sudjelovali na radionicama gdje su raspravljali o ključnim kompetencijama u EU, vještinama i kvalifikacijama potrebnim za zapošljavanje s naglaskom na digitalne kompetencije. Jedna od tema učeničkih radionica bila su zanimanja budućnosti.

Ivanka Klarić

Više informacija možete pročitati u priloženim dokumentima.