Liječničke svjedodžbe i potvrde za upis u I. razred

Autor: Biserka Kuzmić, 9. 6. 2021.

PODSJETNIK ZA LIJEČNIČKE POTVRDE:

Pri dolasku na liječnički pregled na medicinu rada ili kod školskog liječnika potrebno je donijeti POTVRDU OBITELJKOG LIJEČNIKA.

Liječnička svjedodžba medicine rada potrebna je za zanimanja:

Arhitektonski tehničar

Građevinski tehničar

Sva trogodišnja zanimanja

Potvrda nadležnog školskog liječnika potrebna je za zanimanja:

Tehničar cestovnog prometa

WEB dizajner

Ukoliko učenik nema odgovarajuću liječničku potvrdu/svjedodžbu, iznimno, za upis može dostaviti i potvrdu obiteljskog liječnika, a na početku školske godine će dostaviti odgovarajuću potvrdu/liječničku svjedodžbu.

Besplatan liječnički pregled imaju učenici upisani u deficitarna zanimanja i to uz potvrdu Hrvatskog zavoda za zapošljavanje da se upisuju u deficitarno zanimanje.

Područni ured Sisak: zidar, keramičar-oblagač, monter suhe gradnje, stolar, ličilac-soboslikar

Područni ured Kutina: zidar, keramičar-oblagač, vozač motornog vozila, građevinski tehničar

Učenici koji su ostvarili pravo izravnog upisa ne trebaju dodatno obavljati pregled jer već imaju medicinsku dokumentaciju.