Nastavak obrazovanja

Autor: Administrator , 24. 6. 2020.

Temeljem članka 24. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi i Pravilnika o uvjetima i načinima nastavka obrazovanja za višu razinu kvalifikacije učenici mogu podnijeti zahtjev za nastavak obrazovanja u trogodišnjim i četverogodišnjim programima.

Učenik koji je stekao nižu razinu srednjeg obrazovanja, kao i učenik koji je završio obrazovni program u trajanju od tri godine, ima pravo steći višu razinu kvalifikacije nastavljanjem obrazovanja ili polaganjem ispita, u pravilu, unutar istog obrazovnog sektora u kojem je stečeno prethodno strukovno obrazovanje.

Obrazovanje može nastaviti učenik čiji prosjek ocjena svih razreda srednjeg strukovnog obrazovanja u prethodno završenom strukovnom obrazovanju iznosi najmanje 3,50 zaokruženo na dvije decimale.

Učenik može u roku od dvije godine od dana završetka strukovnog programa nastaviti školovanje u statusu redovitog učenika.

Ostvarivanje prava nastavka obrazovanja za višu kvalifikaciju uvjetuje se polaganjem razlikovnih ispita koje određuje nastavničko vijeće srednje škole.

Zahtjev za nastavak obrazovanja učenici mogu predati do 5. srpnja 2020. godine za sljedeće programe:

1. Građevinski tehničar
  2. Tehničar cestovnog prometa

Do navedenog roka potrebno je dostaviti:

1. Pisani zahtjev (obrazac u prilogu)
  2. Preslike svjedodžbi srednjoškolskog obrazovanja
  3. Preslika svjedodžbe o završnom radu