Uredba o dopunama zakona o odgoju i obrazovanju

Autor: Biserka Kuzmić, 3. 6. 2020.

Na sjednici Vlade Republike Hrvatske održanoj 28. svibnja 2020. donesena je Uredba o dopunama Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi (u privitku).  Vezano uz učenike u srednjoj školi Uredba predviđa dopunski rad za sve učenike koji imaju najviše četiri zaključene ocjene nedovoljan (1) te dodatni popravni rok za ispravljanje ocjene.

Učenici moraju, kao i do sada, ispraviti sve ocjene nedovoljan do kraja školske godine 2019./2020.  kako bi mogli upisati viši razred ili pristupiti završnom ispitu ili državnoj maturi.

Uredba_Zakon_o_odgoju_i_obrazovanju_(1).doc (96.00 KB)